Pages

Subscribe:

Analytics

Labels

Air Video alkalmazás

Betegeskedtem a minap.
Ez az influenza jellegű náthás, köhögős cucc nem akart távozni a szervezetemből. Napokig betakarózva feküdtem, inhaláltam, izzadtam, kúráltam magam. Mellette sokat olvastam, interneteztem, rendbe raktam a dolgaim, cikkeket írtam (még ide az iPadavan-ra is jutott belőle). Szerencsére a munkám napi elvégzéséhez elég egy laptop.
Amikor már belefáradtam a gépelésbe, a kattintgatásba, a gondolkodásba, megnéztem egy-egy filmet. A filmeket továbbra is a laptopomra töltögetem, de sokkal kényelmesebb iPad-en nézni. A laptop had izzadjon a másik szobában.
Az Air video wifin továbbítja (streameli) a filmet az iPad-nek.
Egy jó minőségű fejhallgatóval a fejemen, a mellkasomon 20-30 cm távolságra az iPad olyan élményt nyújt, mintha egy nagyképernyős házimozit néznék 2-3 méterről.
Erről már írtam egy régebbi cikkemben, de ismét elővettem, mert a múlt héten napi szinten használtam: "Filmnézés ágyban, fekve"
"iPad, iPhone, iOS  oktatás kezdőknek, haladóknak, szinkronizáció, programok használata, eszköz kezelés. Egyéni foglalkozás, személyes tanácsadás: http://tabladoki.com "

Mi az a Push funkció?

'Push', angol szó azt jelenti, 'lökés'.
Levelező rendszerednél Push funkció nélkül akkor kapod meg az email-t, amikor ellenőrzöd a levelező szervered (email fiókod), hogy jött-e új leveled. Push funkció használatával a levelet azonnal megkapod, mert a szerver továbbítja a készülékedre.
'Fetch' - begyűjtés funkció használatával azt tudod beállítani, hogy milyen időközönte ellenőrizze a készüléked a levelező fiókod. Ha 15 perc van neki beállítva, akkor negyed óránként ránéz a levelező szerveredre és ellenőrzi azt, így felesleges adatforgalmat generál és meríti az akkumulátort.
Push funkcióval nem kell ellenőrizgetni a fiókunk, mert ha jön levél, az azonnal továbbítódik.

Push funkció nem csak a levelező rendszernél alkalmazható. Ez az alkalmazás készítőin múlik. Ha a funkciót beépítik a programba, akkor úgy is megkaphatjuk az értesítést egy adott információról, hogy az alkalmazást nem is futtatjuk.
"iPad, iPhone, iOS  oktatás kezdőknek, haladóknak, szinkronizáció, programok használata, eszköz kezelés. Egyéni foglalkozás, személyes tanácsadás: http://tabladoki.com "

Megszűnik a Google Sync!

Google Sync használatával tartottam szinkronban a naptáram, névjegyzékem, levelezésem a Google szervere és az iPhone-om, ill az iPad-em között. A Google fiókomat exchange szerver beállításban használtam, így működött a valós 'Push' funkció. Ez a szolgáltatás 2013 január 30-tól már csak az üzleti előfizetők számára lesz elérhető. Aki így használja, annak továbbra is működni fog, de egy friss telepítés, vagy új beállítás során már nem lesz meg ez a lehetőség. Erre kínálunk megoldásokat:

iPadavan oktatás

Először is BUÉK! Másodszor, az iPadavant nem hagytam abba.
Az előbb beszélgettem Gáborral, aki elmondta, hogy rendületlenül, minden nap látogatja az oldalt, hátha megjelenik egy új bejegyzés. Gáborral a jövő héten találkozom hogy egy személyes beszélgetés során tehesse fel nekem a bejegyzésekkel kapcsolatos kérdéseit. Az elmúlt hónapokban ő a sokadik látogatónk aki szívesen találkozik velem, hogy ismereteit bővítse.
Ha kezdő alma felhasználó lennék lehet, hogy Én sem biztos, hogy nyilvánosan fel merném tenni a kérdéseim. Inkább választanék egy ilyen sokkal közvetlenebb lehetőséget.
Ma megnéztem az iPadavan statisztikáit. Az utolsó bejegyzés éppen egy hónappal ezelőtti (dec.26.) Ennek ellenére napi 4-600 oldalmegjelenítést regisztrálok. Az analytics szerint napi 150-200 látogatóm van úgy, hogy semmi frissítés nem történt egy hónapja. Ezeket lehet, hogy a Google keresőben elért nagyon jó helyezésünk hozza, de lehet, hogy sokan vannak olyanok is mint Gábor, aki napi szinten figyeli, hogy mikor jön a folytatás. Ez erőt ad és ezért ragadtam tollat billentyűt.
Köszönöm nektek, akik kitartotok a blog mellett! :)
iPadavan

Ha érdekel az egyéni oktatás itt érdeklődhetsz: ipadavanblog@gmail.com